Aktualności

2018-08-13

Grabis zwycięża w Memoriale Henryka Łasaka!

Świetny weekend za nami! Mateusz Grabis zwyciężył w Memoriale Henryka Łasaka, a dzień później razem z Michałem Podlaskim również stanął na podium Pucharu Uzdrowisk Karpackich (oba UCI 1.2).

W sobotę kolarze ścigali się na trasie wokół Suchej Beskidzkiej. Do mety dojechała pięcioosobowa grupka, w której mieliśmy Mateusza Grabisa. Był również bardzo mocny Rosjanin Eduard Vorganov, na którego Grabis musiał najbardziej uważać. Udało się i na finiszu nasz zawodnik nie pozostawił rywalom szans. Co więcej, peleton przyprowadził Adrian Banaszek, finiszując najszybciej z grupy zasadniczej i zajmując ostatecznie szóstą lokatę.

W niedzielę Puchar Uzdrowisk Karpackich startował w Jedliczu, by po przejeździe przez Iwonicz Zdrój, zameldować się na mecie w Rymanowie. Od peletonu oderwała się 14-osobowa ucieczka, w której mieliśmy Podlaskiego i Grabisa. Na jednym ze zjazdów zaatakował duet: Michał Podlaski i Maciej Paterski i to tych dwóch zawodników odjechało by walczyć o zwycięstwo. Zgodnie współpracowali, ale na ostatnim sztywnym wzniesieniu to Paterski okazał się tego dnia lepszy. Michał Podlaski wjechał na metę tuż za nim. Na atak z goniącej grupy zdobył się jeszcze Mateusz Grabis, jadący tym samym po trzecią lokatę.

Więcej o przebiegu wyścigów opowiedział Mariusz Witecki w rozmowie z rowery.org.

Wróć

Kontakt