Aktualności

2018-07-29

Banaszek trzeci na finał Wyścigu Dookoła Mazowsza

25-28 lipca zawodnicy Voster ATS Team ścigali się w Międzynarodowym Wyścigu Dookoła Mazowsza. Adrian Banaszek wywalczył trzecie miejsce na ostatnim finiszu, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na czwartej pozycji.

Rywalizację rozpoczęła krótka indywidualna jazda na czas pod torem wyścigów konnych na warszawskim Służewcu. Ten odcinek nie do końca poszedł po naszej myśli, ale dalej było już tylko lepiej. Pierwszy etap na rundach w Kozienicach zakończył się masowym sprintem. Nasz specjalista od takich okazji - Adrian Banaszek - został wykluczony prze problemy techniczne, więc pałeczkę przejął Mateusz Komar, finiszując z szóstą lokatą.

Drugi, bardzo upalny etap to rundy wokół Grodziska Mazowieckiego. W końcówce nasi zawodnicy zamieszali się w kraksę i finiszowali poza czołowymi lokatami. Wreszcie ostatni etap, wokół Teresina, był dniem, w którym biało-zieloni byli naprawdę dobrze widoczni. Niedługo po starcie nawiązała się poważnie wyglądająca ucieczka, w której pracował Mateusz Komar, a wraz z nim: Marek Rutkiewicz, Jarosław Marycz, Piotr Konwa i Stanisław Aniołkowski. Peleton prowadzony przez ekipę CCC Sprandi nie pozwolił im dojechać do mety, ale na finiszu nie zawiódł Adrian Banaszek, który dzięki pomocy kolegów wpadł jako trzeci na kreskę.

Fot. Aleksandra Andrzejewska / Mazovia Team

Wróć

Kontakt