Aktualności

2018-05-03

Dwa razy TOP10 w klasykach UCI

1 i 2 maja ekipa Voster Uniwheels ścigała się na Mazowszu w wyścigach jednodniowych z kalendarza UCI. Apetyty były oczywiście na podium. Skończyło się na miejsach w czołowej dziesiątce, ale dyspozycja jest sprawdzona przed kolejną częścią sezonu!

We wtorek 1 maja rozegrano Memoriał Andrzeja Trochanowskiego w Baboszewie. Zawodnicy pokonali osiem 21-kilometrowych rund. Do mety ze sporą przewagą nad peletonem dojechała grupa 21 kolarzy, a w niej aż czterech biało-zielonych: Mateusz Komar, Mateusz Nowaczek, Przemysław Sobieraj i Michał Podlaski.

Finisz rozegrali między sobą typowi sprinterzy, z Czechem Aloisem Kankovskim na czele. Mateusz Komar finiszował jako siódmy, a w TOP20 miejsca zanotowali także pozostali nasi wspomnieni uciekinierzy.

Dzień później rywalizacja przeniosła się do Raciąża. O kolejności na mecie Memoriału Siemińskiego zdecydował finisz z peletonu, przerzedzonego przez dużą kraksę na 2 km do mety - wybiła ona z rytmu naszych zawodników.

Ponownie po zwycięstwo sięgnął Alois Kankovsky z Elkov Author. Adrian Banaszek finiszował z dziewiątą lokatą. Warto jednak wspomnieć, że przez większość wyścigu mieliśmy na trasie uciekającą grupę, w której reprezentantem Voster Uniwheels był Adam Stachowiak. Razem z nim pracowali: Jarosław Marycz, Patryk Kostecki, Adrian Kurek, Andrzej Bartkiewicz, Piotr Konwa i Roman Gladysh.