Aktualności

2018-04-16

Krawczyk piąty Szlakiem Bursztynowym

Pierwszy etapowy wyścig sezonu - Hellena Tour - kończymy z piątym miejscem Szymona Krawczyka i siódmym Adama Stachowiaka w klasyfikacji generalnej. Krawczyk zapewnił sobie także zwycięstwo w klasyfikacji do 21 lat, a cała ekipa ukończyła wyścig jako trzecia w zestawieniu drużyn.

Podczas pierwszego etapu wszystko szło zgodnie z planem. Peleton podzielił się na mniejsze grupy, a w pierwszej z nich, 20-osobowej, mieliśmy Adama Stachowiaka, Adriana Banaszka, Mateusza Nowaczka i Szymona Krawczyka. Zaraz za nimi byli Mateusz Komar i Mateusz Grabis. Przez gwałtowne załamanie pogody sędziowie podjęli decyzję o skróceniu etapu o małe rundy w Warcie. Na metę jako pierwsza wpadła czwórka zawodników, a tuż za nią grupa pościgowa. To właśnie w czołowej grupie finiszował Szymon Krawczyk, który zajął tego dnia drugie miejsce, a dzięki bonifikacie z lotnej premii zapewnił sobie koszulkę lidera.

Drugi dzień zmagań otworzyła indywidualna jazda na czas w Opatówku. Tam dziewiąty rezultat wykręcił Szymon Krawczyk, a dwunasty Adam Stachowiak. O wynikach trzeciego, popołudniowego etapu rozstrzygnął finisz z peletonu. Najszybszy był Alan Banaszek jadący w barwach reprezentacji Polski, a nasz sprinter, Adrian Banaszek, finiszował z siódmą lokatą.

Ostatni odcinek z Wieruszowa do Kalisza to znowu popis sprinterów i ponownie siódme miejsce Adriana Banaszka. Cały wyścig padł łupem Szymona Sajnoka (Reprezentacja Polski).

Wróć

Kontakt