Aktualności

2018-03-26

Pierwsze podium dla Adriana Banaszka

Pierwszy wyścigowy weekend za nami. Udało się wywalczyć pierwsze podium - Adrian Banaszek finiszował na drugim miejscu w czeskim Trofeo Cinelli!

W sobotę 24 marca ekipa Voster Uniwheels stanęła w pełnym składzie na starcie w czeskiej miejscowości Hlohovec, gdzie co roku otwierany jest sezon szosowy w Czechach. Do pokonania było 13 rund, liczących w sumie 104 km. Po pogoni za startującymi kilka minut wcześniej juniorami i orlikami, na mecie zameldował się peleton przyprowadzony przez Sylwestra Janiszewskiego (Wibatech Merx). Bardzo niewiele zabrakło do zwycięstwa, bo tuż za nim wpadł reprezentujący nasze barwy Adrian Banaszek. Trzecią lokatę wywalczył Josef Cerny.

W niedzielę rozegrany został Puchar Czech: Velka Bites-Brno-Velka Bites. W 6-osobowym składzie wystawiliśmy Mateusza Komara, Krzysztofa Parmę, Mateusza Nowaczka, Mateusza Grabisa, Przemysława Sobieraja i Michała Podaskiego.

Niedługo po starcie nawiązała się ucieczka złożona z ośmiu zawodników, wśród których był nasz reprezentant - Przemysław Sobieraj. Po zmianach na czele na ostatnich 20 km, ostatecznie na metę samotnie wpadł Maciej Paterski, a za nim kolejni harcownicy. Jako siódmy finiszował Mateusz Komar wygrywając sprint ze swojej grupy.

Ten wyścig zakończyliśmy bez podium, ale czy wracamy do domu zadowoleni? Zdecydowanie tak! To pierwszy wyścigowy weekend, tuż po powrocie z porządnie przepracowanego zgrupowania w ciepłej Hiszpanii. A w Czechach na termometrze jedynie 3 stopnie. Powoli wchodzimy na najwyższe obroty. Za tydzień pierwszy wyścig UCI - Visegrad 4 Bicycle Race: Grand Prix Słowacji.

Fot. jmphoto.sk

Wróć

Kontakt