Aktualności

2017-07-06

Udany miesiąc.

     Za nami bardzo udany okres, kolarze pokazali że siła drużyny nie tkwi w indywidualnościach, lecz w zespole, w którym każdy może walczyć o sukces.

     Wiele razy brakowało nam przysłowiowej kropki nad „i” ale też tego momentu się doczekaliśmy.

     Zacznijmy może od wyścigu najwyżej klasyfikowanego w międzynarodowej Unii kolarskiej UCI 2.1 „Szlakiem Walk Majora Hubala” podczas którego Adam Stachowiak zajął 3 miejsce podczas królewskiego etapu z metą na podjeździe pod Św. Krzyż. W klasyfikacji generalnej uplasował się na wysokim 4 miejscu, do 2 miejsca brakło nie wiele, jednak kilka przyczyn od nas nie zależnych spowodowały, iż skończyło się to „tylko” 4 miejscem.

     Kolejnym bardzo udanym startem był Małopolski Wyścig Górski. Pierwszy etap 7 i 8 miejsce Mateusza Komara i Adama Stachowiaka i 5 miejsce na ostatnim trzecim etapie Adama i jego 6 w klasyfikacji generalnej. Zwycięstwo w klasyfikacji punktowej Komara i górskiej Adama oraz czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej pokazało, że drużyna Voster Uniwheels Team coraz bardziej rośnie w siłe.

     Następne wyścigi to „Kocie Góry”, gdzie w decydującym odjeździe znalazł się Mateusz Komar i Adam Stachowiak, którego defekt wykluczył z walki o czołowe miejsce. Jednak dobra dyspozycja Mateusza tego dnia i walka do końca z duetem zawodników CCC Sprandi Polkowice pozwoliły mu na zajęcie drugiego miejsca. Był to duży sukces ekipy. Do tego mieliśmy trzech zawodników w czołowej 20 (Mateusz Grabis, Michał Podlaski i Adam Stachowiak). Napawało to optymizmem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski i wyścigiem „Solidarność i Olimpijczyków”.

     Mistrzostwa Polski to dzień Mateusza Nowaczka , który praktycznie od startu znalazł się w 6 osobowej ucieczce, która dojechała do mety. Mateusz ostatecznie uplasował się na 4 miejscu w krajowym czempionacie co dla naszej nowo powstałej drużyny było sporym osiągnięciem.

     Punkt kulminacyjny miał jednak miejsce na WSiO. Od pierwszego etapu nasi kolarze jechali bardzo czujnie i aktywnie. Kolejno na pierwszym etapie Mateusz Komar meldował się na 9 miejscu, na drugim etapie na 6 miejscu, by na trzecim etapie z metą w Stalowej Woli, siedzibie naszej grupy i naszych sponsorów wskoczyć na podium. Mateusz po nie zwykle ciężkim i wietrznym etapie uplasował się na 3 miejscu. Na metę przyjechała mała grupa 20 osobowa, która urwała się na wiatrach reszcie stawki w początkowej fazie wyścigu. Drużyna Voster Uniwheels miała aż czterech przedstawicieli, poza wspomnianym Komarem , był w niej także Mateusz Nowaczek, Michał Podlaski i Adam Stachowiak.

     Królewski 4 etap to koncertowa jazda naszych zawodników, najpierw w ucieczce kręcił Mateusz Grabis , na podjazdach pod „Zameczek” uciekł Adam Stachowiak z Pawłem Cieślikiem z ekipy Elkov-Author. Na ostatnim podjeździe przeskoczył jeszcze do nich Polnicky Jiry z Elkov-Author, a na ostatnie 5 kilometrów do mety Mateusz Komar, który nie dał szans rywalom na mecie i sięgnął po zwycięstwo.

     Ostatni etap to kontrola i jazda o utrzymanie koszulki lidera Mateusza Komara.

     Wyścig kończymy ze zwycięstwem w klasyfikacji generalnej Komara, trzecim miejscem Adama Stachowiaka i czwartym Michała Podlaskiego, a drużyna Voster Uniwheels Team zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej. Poza wspomnianą trójką kolarzy na sukces pracował także Mateusz Grabis, Mateusz Nowaczek i Krzysztof Parma.

Wróć

Kontakt