Po Małopolskim Wyścigu Górskim

Za nami Małopolski Wyścig Górski, był to kolejny dobry występ naszej drużny.

Na etapach zawodnicy meldowali się na czołowych miejscach, począwszy od prologu

w Krakowie do ostatniego etapu z metą w Nowym Targu.

W prologu do finałowej 12 zawodników awansowało dwóch naszych kolarzy, Mateusz Komar i Szymon Krawczyk. Ostatecznie Komar ukończył wyścig na 6 miejscu.

I etap kończył się finiszem z dużego peletonu i ponownie z dobrej strony pokazał się Mateusz Komar finiszując na 7 miejscu, natomiast Adam Stachowiak uplasował się pozycję dalej, zajmując 8 miejsce.

Kolejny etap to dobra jazda całej drużyny, która pracowała dla Adama Stachowiaka. W pierwszej części etapu uciekał Mateusz Komar, wygrywając po drodze lotne premie i zbierając cenne punkty do klasyfikacji na „najaktywniejszego kolarza”. Druga część etapu to długa ucieczka Adama w duecie z Maciejem Paterskim (CCC Sprandi Polkowice). Stachowiak po drodze wygrał trzy górskie premie, obejmując tym samym prowadzenie w klasyfikacji na „najlepszego górala” . Niestety duży wpływ na samopoczucie Stachowiaka miała zmiana pogody. Z 27 stopni zrobiło się 11 stopni do tego mocno padający deszcz odbiły się na samopoczuciu Adama, który mocno przemarzł i osłab w końcówce etapu. Grupa pościgowa dogoniła go na 4 km do mety.

Ostatni trzeci etap to ponownie ucieczka Mateusza Komara wraz z 5 innymi kolarzami. Mateusz zbierał kolejne punkty na lotnych premiach i tym samym objął prowadzenie w klasyfikacji „aktywnego”. Końcówka etapu to kolejna ucieczka Adama Stachowiaka, który wraz z Markiem Rutkiewiczem (WIBATECH 7R FUJI), Maciejem Paterski, Łukaszem Owsianem (obaj CCC Sprandi Polkowice), WILSLY Jonas Gregaard (RIWAL PLATFORM CYCLING TEAM) i BUDYAK Anatoliy (ISD - JORBI CONTINENTAL TEAM). Udało się dojechać na metę z przewagą 12 sekund. Ostatecznie Adam Stachowiak zajął 5 miejsce na etapie. Michał Podlaski uplasował się na 11 miejscu a Mateusz Komar był 13.

W klasyfikacji generalnej Adam Stachowiak zakończył wyścig na 6 miejscu, natomiast Michał Podlaski na 13 miejscu.

Zwycięzcą klasyfikacji na najaktywniejszego kolarza został Mateusz Komar.

Zwycięzcą klasyfikacji na najlepszego górala dla Adama Stachowiak.