Aktualności

2017-05-13

Michał Podlaski dołącza do Voster Uniwheels Team

Miło nam poinformować, że Michał Podlaski dołącza do naszej ekipy Voster Uniwheels Team.

Michał Podlaski w ostatnich wyścigach reprezentował ekipę Adama Wadeckiego Krismar Big Silvant, poprzednie trzy sezony spędził w drużynie Verva ActiveJet (wcześniej ActiveJet) wcześniej reprezentował barwy Bank BGŻ.

Do największych sukcesów Podlaskiego należy zaliczyć złoty i dwa brązowe medale górskich Mistrzostw Polski, brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego, czy trzecie miejsce na Pucharze Uzdrowisk Karpackich. Reprezentował również Polskę na Mistrzostwach Świata w hiszpańskiej Ponferradzie, gdzie przyczynił się do zdobycia tytułu Mistrza Świata przez Michała Kwiatkowskiego.

- Na wstępie muszę ogromnie podziękować prezesowi firmy Voster Ryszardowi Roczniakowi za to, że w środku sezonu zaufał mi i znalazł dodatkowe fundusze. Na pewno odwdzięczę się swoją postawą w wyścigach – powiedział Michał Podlaski.

- z Michałem rozmawiałem już jakiś czas temu, ale ze względu na to iż skład mieliśmy zamknięty umówiliśmy, się że wrócimy do rozmów na sezon 2018. Jednak przez nieszczęśliwy wypadek Przemka Sobieraja podczas wyścigu na Słowacji nasz skład został mocno osłabiony i w tym momencie od razu pomyślałem o Michale. To bardzo utalentowany i doświadczony kolarz, niejedno krotnie pokazywał na co go stać zdobywając m.in. medale Mistrzostw Polski w Elicie. Będzie dla nas to bardzo duże wzmocnienie zwłaszcza w górach i ciężkich wyścigach.

- W tym miejscu bardzo chciałbym podziękować Adamowi Wadeckiemu i ekipie Krismar Big Silvant- kontynuuje Michał. Jestem wdzięczny, że po rozpadzie ekipy Verva ActiveJet wyciągnął do mnie pomocną dłoń w momencie kiedy sezon już praktycznie się rozpoczął. Gdyby nie jego pomoc nie wiem czy bym się jeszcze ścigał.

- Michał do naszej ekipy Krismar Big Silvant dołączył tuż przed obecnym sezonem, ponieważ pozostawał bez drużyny. W ten sposób chciałem pomóc mu aby nadal mógł się ścigać. Jednak kiedy Mariusz Witecki przyszedł do mnie i powiedział że może go wziąć ponieważ brakuje mu wartościowego zawodnika, stwierdziłem że będzie to najlepsze rozwiązanie. Dla mnie zawsze jest najważniejsze dobro zawodników a nasza drużyna bardziej koncentruje się na pracy z młodzieżą do 23 lat. W drużynie zawodowej Voster Uniwheels poprzez większą ilość startów w wyścigach z kalendarza UCI będzie miał możliwość podnoszenia swojego poziomu sportowego - powiedział Adam Wadecki.

Pierwszym startem Michała w nowych barwach będzie wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala.

Skład Voster Uniwheels Team: Dawid Czubak, Mateusz Grabis, Mateusz Komar, Artur Krasnodębski, Szymon Krawczyk, Jakub Najs, Mateusz Nowaczek, Krzysztof Parma, Michał Podlaski, Przemysław Sobieraj, Adam Stachowiak.

Wróć

Kontakt