Aktualności

2017-04-03

Za nami Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour"

Za nami pierwszy start w sezonie na szosie w wyÅ›cigu Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour”.

Drużyna Voster Uniwheels wypadÅ‚a w debiucie bardzo dobrze. Nasi zawodnicy jechali aktywnie, mieliÅ›my swoich przedstawicieli praktycznie w każdej ucieczce. Efektem tego byÅ‚y miejsca w czoÅ‚ówce poszczególnych etapów i klasyfikacji generalnej.

Na I etapie czwarte miejsce zajÄ…Å‚ Mateusz Grabis, z kolej na II etapie jeździe indywidualnej na czas piÄ…ty byÅ‚ Adam Stachowiak. Podczas III i IV etapu Dawid Czubak finiszowaÅ‚ kolejno na dziesiÄ…tym i czwartym miejscu. Ponadto w klasyfikacji generalnej Mateusz Grabis uplasowaÅ‚ siÄ™ na siódmym miejscu, natomiast Adam Stachowiak byÅ‚ czternasty. W klasyfikacji drużynowej nasza ekipa zajęła czwarte miejsce.

Jest to dobry prognostyk przed kolejnymi startami dla caÅ‚ej drużyny, natomiast dla Dawida Czubaka byÅ‚ to ostatni sprawdzian przed zbliżajÄ…cymi siÄ™ torowymi Mistrzostwami Åšwiata, które w tym roku odbÄ™dÄ… siÄ™ w Hongkongu w dniach 12-16 kwietnia.

Kolejnymi startami drużyny Voster Uniwheels Team bÄ™dzie w sobotÄ™ ( 8 kwietnia ) MiÄ™dzynarodowe Kryterium Kolarskie „Dzierżoniów 2017” natomiast dzieÅ„ później XXX MiÄ™dzynarodowy WyÅ›cig Kolarski „Åšlężaniski Mnich” MemoriaÅ‚ Romana RÄ™gowicza.