Aktualności

2017-04-03

Za nami Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour"

Za nami pierwszy start w sezonie na szosie w wyścigu Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour”.

Drużyna Voster Uniwheels wypadła w debiucie bardzo dobrze. Nasi zawodnicy jechali aktywnie, mieliśmy swoich przedstawicieli praktycznie w każdej ucieczce. Efektem tego były miejsca w czołówce poszczególnych etapów i klasyfikacji generalnej.

Na I etapie czwarte miejsce zajął Mateusz Grabis, z kolej na II etapie jeździe indywidualnej na czas piąty był Adam Stachowiak. Podczas III i IV etapu Dawid Czubak finiszował kolejno na dziesiątym i czwartym miejscu. Ponadto w klasyfikacji generalnej Mateusz Grabis uplasował się na siódmym miejscu, natomiast Adam Stachowiak był czternasty. W klasyfikacji drużynowej nasza ekipa zajęła czwarte miejsce.

Jest to dobry prognostyk przed kolejnymi startami dla całej drużyny, natomiast dla Dawida Czubaka był to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się torowymi Mistrzostwami Świata, które w tym roku odbędą się w Hongkongu w dniach 12-16 kwietnia.

Kolejnymi startami drużyny Voster Uniwheels Team będzie w sobotę ( 8 kwietnia ) Międzynarodowe Kryterium Kolarskie „Dzierżoniów 2017” natomiast dzień później XXX Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Ślężaniski Mnich” Memoriał Romana Ręgowicza.