Aktualności

2017-03-20

Pierwsze starty Dawida Czubaka i Szymona Krawczyka na Pucharze Polski

Kolarze ze stalowowolskiej grupy Voster Uniwheels Team świetnie spisali się podczas zawodów kolarstwa torowego Pucharu Polski w Pruszkowie. W wyścigu omnium-orlik pierwsze miejsce wywalczył Dawid Czubak. Na szóstej pozycji został sklasyfikowany Szymon Krawczyk. W wyścigu madison Czubak i Krawczyk byli najlepsi. - Na omnium składają się trzy wyścigi: scratch, tempo oraz wyścig eliminacyjny. W każdym z nich jest do zdobycia odpowiednia liczba punktów i właśnie ich suma decyduje o miejscu w końcowej klasyfikacji. Nasi zawodnicy na torze w Pruszkowie spisali się wyśmienicie - mówi Mariusz Witecki, dyrektor Voster Uniwheels Team.

Na początek w wyścigu scratch pierwsze miejsce zajął Dawid Czubak. Z kolei Szymon Krawczyk był 11. W wyścigu tempowym Czubak finiszował na drugim miejscu, a Szymon Krawczyk był piąty. Na koniec o wszystkim miał zadecydować wyścig eliminacyjny. Tutaj kolarze ze Stalowej Woli rządzili. Krawczyk wygrał ten etap, a Czubak był drugi. - Naprawdę jesteśmy bardzo zadowoleni z występów naszych zawodników w Pruszkowie - dodaje Mariusz Witecki. - Oby to był dobry prognostyk przed zbliżającymi się startami w wyścigach na szosie. Weekendowe zmagania w Pruszkowie zakończyły się rywalizacją w wyścigu madison. Czubak i Krawczyk wręcz zdeklasowali swoich rywali. Ich przewaga ani na moment nie była zagrożona. Po ostatnim wyścigu obaj nasi kolarze mogli zacząć zasłużone świętowanie.

Szymon Krawczyk to najbardziej utytułowany junior ostatniego sezonu w kraju. Doskonale łączy starty na szosie i na torze. Jest torowym Mistrzem Świata Juniorów w wyścigu punktowym i Mistrzem Europy w omnium. Ponadto jest szosowym Mistrzem Polski juniorów ze startu wspólnego.

Dawid Czubak w mijającym sezonie był jednym z najlepszych juniorów w kraju. To także wielokrotny medalista mistrzostw Europy na torze w kategorii juniorów. W ubiegłym roku zdobył między innymi tytuł Mistrza Europy w wyścigu punktowy.

Teraz przed kolarzami ze stalowowolskiej grupy wyjazd na zgrupowanie. Pod koniec marca w Warszawie odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu. - I potem mamy już praktycznie cały czas starty na różnych wyścigach szosowych - dodaje Mariusz Witecki.

Wróć

Kontakt