Aktualności

2017-03-14

Grupę Voster Uniwheels Team zasilił Adam Stachowiak

Grupę Voster Uniwheels Team zasilił Adam Stachowiak, który ostatni rok spędził w barwach grupy Verva ActiveJet. W ten sposób drużyna zamknęła skład na sezon 2017.

- Adam jest dla naszej drużyny bardzo ważnym wzmocnieniem. Jest to kolarz niezwykle utalentowany i wszechstronny. Bardzo dobrze jeździ w ciężkim terenie, dobrze radzi sobie w jeździe indywidualnej na czas, a do tego preferuje ofensywny styl ścigania. Ma też doświadczenie w kolarstwie torowym. Był m.in. wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski. – tłumaczy Mariusz Witecki dyrektor sportowy Voster Uniwheels Team.

- Cieszę sie bardzo, że mogę dołączyć do drużyny Voster Uniwheels Team. Chciałbym w tym miejscu podziękować Prezesowi firmy Voster Ryszardowi Roczniakowi za zaufanie – powiedział Adam Stachowiak. - Jestem zadowolony, że będę w ekipie której dyrektorem sportowym jest Mariusz Witecki , z którym miałem okazję we wcześniejszych latach ścigać się w jednej drużynie. Wiem również, że będę jednym z kolarzy od którego będzie zależał w dłużej mierze wynik sportowy . Mamy młodych i utalentowanych zawodników, postaram się swoim doświadczeniem wprowadzić ich w dorosłe kolarstwo .

Ostatnie lata kariery Adam spędził m.in. w ekipach Bank BGŻ, BDC Marcpol, Kolss BDC, a ostatnio Verva ActiveJet.

Do największych sukcesów zawodnika należą : drugie miejsce w Pucharze Uzdrowisk Karpackich a także na jednym z etapów wyścigu Solidarności i Olimpijczyków i szóste miejsce w klasyfikacji generalnej tego wyścigu(2014). Triumf w Memoriale Józeła Grundmana i J. Wizowskiego , czwarte miejsce w GP Polski , piąte miejsce w klasyfikacji generalnej CCC Tour- Szlakiem Grodów Piastowskich w (2015). Drugie miejsce w prestiżowym kryterium ulicznym Memoriale Stanisława Królaka i czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Bałtyk – Karkonosze Tour , czy ósme w klasyfikacji generalnej CCC Tour- Szlakiem Grodów Piastowskich (2016)

Pozyskanie Adama Stachowiaka jest ostatnim ruchem transferowym grupy.

 Skład Voster Uniwheels Team: Dawid Czubak, Mateusz Grabis, Mateusz Komar, Artur Krasnodębski, Szymon Krawczyk, Jakub Najs, Mateusz Nowaczek, Krzysztof Parma, Przemysław Sobieraj, Adam Stachowiak

Wróć

Kontakt